Vill du bli en Have A Look återförsäljare?

Have A Look har återförsäljare på många platser över hela världen. Men vi är alltid intresserade av att höra från spännande nya partners.Du behöver inte vara varken en glasögonexpert eller optiker för att samarbeta med oss. Vad som är viktigt är dock att du är galen i dansk design och kvalitet, brinner för livsstilsprodukter, interiör och mode, och att du – som vi – ser världen och de partners du arbetar med genom glada, serviceinriktade glasögon. Om du vill sälja läsglasögon eller solglasögon i coola färger och former i din butik, skulle vi gärna höra från dig! Skicka ett e-postmeddelande till oss på info@havealook.dk, eller ring oss på +45 25 12 00 98 så hjälper vi dig på din väg.

Varför välja oss?

  • Starkt team av agenter och distributörer: vi är ett företag med ett internationellt team av dedikerade agenter och distributörer som inte sparar på ansträngningarna för att erbjuda den bästa servicen i nära dialog med våra återförsäljare.
  • Dansk design: våra inhemska designers har många års erfarenhet av livsstilsprodukter och ett starkt öga för nya trender ner till minsta detalj.
  • Brett sortiment: våra kollektioner inkluderar en mängd coola färger och modeller som den enskilda återförsäljaren kan välja mellan.
  • Hög kvalitet: alla våra glasögon har flexi-armar, lätta akryllinser och slitstarka bågar.
  • Enkel prissättning: samma pris för alla läsglasögon och solglasögon.
  • Attraktiva startpaket: stora och små startpaket inklusive skärmar och skyltar.
  • Flexibilitet vid ombeställning: fritt val av glasögon och styrkor vid ombeställning.
  • Snabb leverans: Leverans inom en vecka.

Kontakta oss!

Head office sales support
info@havealook.dk
+45 25 12 00 98

Agent Denmark
Stella Friis
sf@stellasagentur.com
+45 30 14 45 76

Agent Sweden
Louise Hammergren
louise@claralifestyle.se
+46 709 89 22 20

Agent Norway
Charlotte Kragerud
charlotte@chakra-agenturer.no
+47 906 08 295

Agent Germany, Austria & Switzerland
Helle Hvilsted
helle@hvilsted.biz
+45 40 16 75 80
Cornelia Bechtold
cornelia.bechtold@dfpdesign.de
+49 176 666 73182

Agent UK & Ireland
Pianna Bech Addison
pianna@hyggen.co.uk
+44 (0)7990 800 542

Agent Belgium, Netherlands & Luxembourg
Hanne Juul Jensen
hanne@hannejuulagency.com
+32 477 97 28 92

Agent Spain
Jimena Lasarte
jimena@bazaar-design.com
+34 685471171

Agent Chile, Paraguay & Uruguay
Ana Bordabrry
anabordaberry@bazaar-design.com
+598 97341507

Distributor Japan
Kröne
Ryo Sawaguchi
r-sawaguchi@krone-kamakura.com
+81 (0)467 38 3888

Distributor Colombia
Estibol
Alexandra Navas
a.navas@estibol.com
+57 1593 83 83

#HAVEALOOKSHOP

Top